Karin+Dean

KaguAasia

>> Allalaadimine Loe raamatut <<

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:epub.pdf.mobi.fb2.
ibooks.txt.lit.doc.djvu
Väljaanded: 6/2016
Suurus: 2.5 MB
Leheküljed: 206
ISBN: 48483940493849
Loe veebis:1004
Laadige alla raamat:1007

>Raamat käsitleb sündmusi ja arenguid, mis juhtisid tuhandete kogukondade jaotumist tänasteks Kagu-Aasia riikideks ja ühiskondadeks. Autor lahkab Kagu-Aasia riikide ja ühiskondade mässulisi ja pöördelisi kujunemismomente ning loodud rahvusi, tänaste pealinnade ja provintside vahelisi suhteid, ning kirjeldab erinevates riikides tooniandvaid arenguid.
Loodetavasti aitab see raamat näha Kagu-Aasia ühiskondade tänaseid sisemise toimimise loogikaid, ning vältida nende taandamist kas eksootilisteks, looduslikeks, vaesteks, mustadeks, veidrateks või paeluvateks, sõltuvalt vaataja prilliklaaside värvist. Laiemalt peaks antud raamat aga näitama kui palju tinglikumad on meile koolipingis õpetatud jäikade ja loomulike üksustena esitatud riigid või rahvusriigid ning sundima uue pilguga vaatama ka meile endale tuttavamat maailma.
Loomulikult on raamat mõeldud kõigile Kagu-Aasia huvilistele, kes soovivad piirkonna kohta teavet, ent eelistaksid põhjalikumat ja kriitilisemat lähenemist kui seda pakuvad üldine info ja populaarsed ajalood. Kindlasti sobib raamat ka reisihuvilisele, kes piirkonda ja selle ajaloolisi paiku külastab.

“Karin Deani Kagu-Aasia raamat ei libise mööda stereotüüpe, mida selle piirkonna kohta on loonud meedia ja turismitööstus. Seda raamatut võib usaldada. Esiteks on autor ise üle 10 aasta Kagu-Aasias elanud. Teiseks on ta ühendanud põhjalikuks ja loetavaks tervikuks isikliku kogemuse, kontaktid regiooni poliitikas olulist rolli mängivate poliitikute, ajakirjanike ja teadlastega ning enda akadeemilise uurimistöö.
Saame teada, kuidas on tänased 11 Kagu-Aasia riiklikku kogukonda just sellisteks kujunenud. Huvitavaks ja sisukas teeb teose seejuures asjaolu, et siin ei piirduta ühe, rahvuslikul või mõnel muul põhjusel kanoniseeritud vaatepunktiga, vaid tutvustatakse erinevaid lähenemisi Aasia aja- ja kultuuriloole, mis on tänase elu ja ka poliitiliste konfliktide allikaiks.
See on raamat nii kultuurihuvilisele turistile, kui ka sügavate huvidega uurijale.”
Tiit Pruuli, Aasia-rändur